یا فاطمه اشفعی لنا عندالله
خدای متعال روز قیامت به حضرت فاطمه زهرا (س) می‌فرماید: یا حَبِیبَتِی وَ ابنَةَ حَبِیبِی سَلِینِی تُعطَی وَ اشفَعِی تُشَفَّعِی‏؛ اى حبیبه و فرزند رسول من از من بخواه تا عطا نمایم، شفاعت کن تا من بپذیرم‏ .
امالى صدوق، ص 25 
هر دم به ضریح بی نشانت ای ماه
بسته ست دخیل قلب من با هر آه
عمری‌ست تپش‌های دلم می‌گوید
یا فاطمه اشفعی لنا عندالله
 . پس حضرت زهرا (س) عرضه می دارد:
إِلَهِی وَ سَیدِی ذُرِّیتِی وَ شِیعَتِی وَ شِیعَةُ ذُرِّیتِی وَ مُحِبِّی وَ مُحِبِّی ذُرِّیتِی‏؛ بار خدایا! فرزندان، شیعیان، دوستان، و دوستان دوستان فرزندان مرا به من ببخش!
امالى صدوق، ص ۲۵ 
امید تمام شیعه ای یا زهرا
تو انوار المضیئه ای یا زهرا
در هر دو جهان غمی ندارم بانو
وقتی تو فقط شفیعه‌ای یا زهرا
علی علی
امام باقر (ع) فرمود: 
مَا عُبِدَ اللَّهُ بِشَی‏ءٍ مِنَ التَّمجِیدِ أَفضَلَ مِن تَسبِیحِ فَاطِمَةَ وَ لَو کَانَ شَی‏ءٌ أَفضَلَ مِنهُ لَنَحَلَهُ رَسُولُ اللَّهِ فَاطِمَةَ؛ خداوند به ذکرى بهتر و بالاتر از تسبیح حضرت فاطمه(س) مورد تمجید و پرستش قرار نمى‏گیرد، زیرا اگر چیزى بالاتر از آن وجود داشت، رسول‌ خدا (ص) آن را به دخترش فاطمه تعلیم مى‏داد.
کافى، ج ۳ ص ۳۴۳؛ تهذیب شیخ طوسى، ج ۱ ص ۱۴۶
هم صحبت ماست نوح تسبیحاتت
آرامش با شکوه تسبیحاتت
در زندگی شیعه‌ی تو یا زهرا
جاری‌ست همیشه روح تسبیحاتت
امام صادق (ع) فرمود:
أَنَّ فَاطِمَةَ کَانَت مَسبَحَتُهَا مِن خَیطِ صُوفٍ مُفَتَّلٍ مَعقُودٍ عَلَیهِ عَدَدَ التَّکبِیرَاتِ فَکَانَت تُدِیرُهَا بِیدِهَا تُکَبِّرُ وَ تُسَبِّحُ.؛ تسبیح فاطمه از ریسمان پشمین بود که به تعداد تکبیرها (34 عدد) گره داشت، آن را همواره مى گردانید و با آن تکبیر و تسبیح مى‏گفت، تا وقتى حمزه شهید شد، تسبیحی از تربت او ساخت. 
وسائل الشیعه ج۴ ص۱۰۳۳؛ مکارم الاخلاق ص۲۸۲
 دادند به دست تو همه عالم را
سر رشتۀ عشق را شکوه غم را
با معرفتت گره بزن چون تسبیح
بانو، سی و چار مرتبه قلبم را
امام صادق فرمود: 
مَن سَبَّحَ تَسبِیحَ فَاطِمَةَ فَقَد ذَکَرَ اللَّهَ الذِّکرَ الکَثِیر؛ هر کس براى تسبیح خداوند، از تسبیح فاطمه زهرا استفاده کند، محقّقا خداوند متعال را به برترین ذکر یاد نموده است.
کافی ج۲، ص۵۰۰
پیامبر اکرم (ص) فرمود: ذِکرُ عَلِیٍّ عِبَادَة؛ ذکر (یاد) علی (ع) عبادت است.
کشف الیقین ص: ۴۵۰
قلب من از انوار جلی می گوید
از نور الهی ـ ازلی می گوید
خاک دل ماست تربت تسبیحت
با هر تپشی علی علی می گوید

بهترین هدیه ای که تاکنون دریافت کردم

شهادت فاطمه زهرا(س)بر شما دوستان محترم تسلیت باد،التماس دعا

مواظب حرف زدنمان باشیم

وَ ,زهرا ,فاطمه ,ص ,تسبیح ,علی ,یا زهرا ,فاطمه زهرا ,زهرا س ,تسبیح فاطمه ,یا فاطمه

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید و دانلود فیلم‌های جدید | ایرانی و خارجی | سینمایی و سریال نمونه سوال عملی رایانه کار حسابداری { امتحان نهایی } انجام پروژه های دانشجویی در ایران پروژه نمایندگی فروش اندرس هاوزر جی درس | پاورپوینت | نمونه سوال | جزوه | دهم یازدهم دوازدهم لوازم آرایشی لچیک دانلود آهنگ خارجی - t.me/kharejidl Att وبلاگ حرف آخر ضایعات آهن